Малко DIY историйки

Home Forums направи сам Малко DIY историйки

Tagged: , , ,

This topic contains 20 replies, has 7 voices, and was last updated by  Eti 12 years, 7 months ago.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author

Eti
    Participant

Е те с такова чудовище хич не се виждам да ходя по улиците и стряскам хората – терорист-фотограф;). Да не говорим къде се помещава въпросното и колко бързо реагираш с него, освен ако не ти виси на врата като кюнец, с което определно си “гледка” – снайперист в атака.

turin
    Member

Ети, супер е обективът, това най-отпред, дето го прави грамадански на изглед, е сенникът му, иначе е малко по-малък. Вярно, “малко” по-малък :) На Pentax *istDL заспива и като го придържаш с ръка леко, балансът е готин. peterst стана два пъти по-фен на боке откакто има такъв. Боке-то на туй обективище е нещо неповторимо – има снимки из мрежата, мания е.

Е, не става за “бързо реагиране”, не само заради габаритите, ами и заради по-трудния фокус на 180мм при отворена бленда. Но иначе е мания… А байонетът на *istDL-а си е здрав и дори такъв топуз стои стабилно.

Eti
    Participant

turin не споря за качествата:), сугурно е така, ще потърся дори фотки с него да видя. Но дори и така да е, не ми допада размера:)… по-горе малко шеговито се изразих. Аз си падам по компактни обективи:).

george
    Participant

180/2.8 и 200/2.8 дават зверско боке. много хубава стъклария, още повече 200/2.8 си е директно м42 и не се налагат преходници от пентакон6. проблема е в теглото – около 1.6кг ако не се лъжа като се продаваше един чисто нов 200/2.8 ходих да го гледам.

някой път ще ме хванат бесните и ще си купя 200/2.8 II L ама да видим кога :)

george
    Participant

Eti
    Participant

На хубавото няма какво да кажеш:))). Да кажем, че не съм дорасла до това стъкло;).

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)

You must be logged in to reply to this topic.