Задна капачка за К-байонет

Home Forums направи сам Задна капачка за К-байонет

Tagged: , ,

This topic contains 5 replies, has 4 voices, and was last updated by  turin 12 years, 7 months ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author

mezan
    Participant

В случай че някой няма задни капачки за К-байонетните си обективи може да ползва капачка от 10 литрова туба за минерална вода:)Навива се почти идеално.

Пробвах го на един м42+преходник и на един пентакски обектив със скачаща бленда.На първия заспа!На този със скачащата бленда също стана но ме хвана страх да не опре лостчето и не го навих до край.Ще пробавм утре с прозрачна капачка,да видя дали опира лоста.

Понеже резбата на капачката е триходова ,а байонетните захващания и на други марки са тройни,може и да стане при тях.Аз няма как да пробвам обаче.

ВНИМАВАЙТЕ С ЛОСТЧЕТАТА ЗА БЛЕНДАТА!Да не ме обвините мен ако прецакате нещо!:)))

Сега виждам ,че същата капачка става и за предна на индустар 50/3.5

Eti
    Participant

хихих, ЕВАЛА!:))) Аз през eBay щях да си поръчвам 5 в комплект за 6-7 доларес, ако не се лъжа.

BXMarkov
    Participant

Ееее браво, звучи ми обнадеждаващо, ще пробвам на всяка цена, и аз както повечето Пентаксаджии имам нужда от задни капачки,особено за м.42 с преход, тъй като им махам пластините и си стоят с прехода все едно са на К-байонет :)

mezan
    Participant

Ети, тук в павилиона ги има по 4лв. на бройка. Що да ги мъкнат от иБей чак?

Не знам как е при вас с преходниците, обаче при мен когато сложа оригинална, байонетна Пентакс капачка на преходника ми и халтае много яко. Винаги пада. На китака ми е друга — не е байонетна ами се нахлузва направо — тя става за преходника.

Eti
    Participant

6-7 долара за 5бр. не е никак зле:). Аз също карам с преходника на цайса (така дори не падат толкова стружки, колкото ако всеки път монтирам и навивам) и не го свалям, но ме е страх да махам пластинка. Капачката му става без проблем – тя не е на резба. За капачка за k-mount, мисля малко хлопаше… ама малко.

turin
    Member

Капачката пасва идеално – на всякакъв К-байонет. Ако е с лостче за блендата, трябва да се изреже с макетно ножче вътрешното ръбче на капачката. Това ръбче иначе опира в лостчето. Става лесно, но внимавайте все пак да не срежете пръстчета – леко и без натиск, ръбчето се изрязва до дъното на капачката.

След това може да се сложи на дупето на всякакъв К-обектив. На разходката в събота които дойдохте ви ги показах ;)

Става всякаква капачка от голяма бутилка с минерална вода – мисля че всичките от 5 литра нагоре са с еднакви капачки.

Мезан, поздрави за идеята! Някой ден може да направя снимки за обяснение – само да имам време ;)

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.